Wizyta w salonie

1.Im wcześniej – tym lepiej

Najlepszy czas na wybór ślubnej kreacji to 6-4 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Zastanawiasz się dlaczego tak wcześnie? Musisz mieć świadomość, że na niektóre koronki lub tkaniny trzeba czekać kilka tygodni lub miesięcy, ponieważ są sprowadzane z Francji, Hiszpanii lub Włoch. W wyjątkowych sytuacjach jest możliwe przygotowanie sukni w krótszym terminie (nawet w ciągu tygodnia), ale należy to ustalić indywidualnie w salonie.

2. Zarezerwuj czas 

Na wizytę w salonie przeznacz minimum godzinę. Wybór sukni, konsultacja ze stylistką, przymiarki i ewentualny dobór dodatków zajmuje trochę czasu. Takich zakupów nie da się zrobić w pośpiechu. Pamiętaj, że warto wcześniej umówić się na spotkanie w salonie. Będziesz mieć wtedy pewność, że poświęcimy Ci odpowiednią ilość czasu, aby przymierzyć i doradzić przy wyborze.

3. Zaufaj stylistce

Stylistkę potraktuj jak przyjaciółkę. Nie warto ukrywać przed nią ważnych zmian jak na przykład tych dotyczących figury, kompleksów i niedoskonałości, a także ewentualnych ograniczeń finansowych. Stylistka posiada wiedzę, która na pewno pozwoli wyczarować wyśmienite rozwiązanie na Twoje bolączki. Pamiętaj, że zrobimy wszystko, byś tego wyjątkowego dnia prezentowała się olśniewająco i zachwycająco!

4. Makijaż

Zrezygnuj z mocnego makijażu, który łatwo mógłby zabrudzić mierzone kreacje i postawić Cię w niezręcznej sytuacji. Najwygodniej upiąć włosy – dzięki temu łatwiej będzie Ci mierzyć suknie, oglądać zdobienia na plecach oraz upinać welon lub inne ozdoby na głowę.

5. Higiena

Miło jest w chwili mierzenia ślubnych kreacji czuć się komfortowo, dlatego jeśli możesz, skorzystaj wcześniej z szybkiego prysznica. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, warto odświeżyć się przy pomocy chusteczek nawilżających.

 

6. Dezodorant

Emocje, światła w przymierzalniach, wysokie temperatury – wszystko to powoduje, że w czasie przymiarek będziemy się pocić bardziej niż zazwyczaj, dlatego po odświeżeniu się pamiętaj o użycie dezodorantu.

7. Bielizna

W przymierzalni prawie przez cały czas będzie towarzyszyła Ci stylistka, która pomoże albo wręcz założy na Ciebie każdą sukienkę, dlatego ważne, abyś w swojej bieliźnie czuła się po prostu komfortowo i świeżo.

8. Osoby towarzyszące

I tutaj sprawdza się złota zasada – „Im mniej- tym lepiej”. Pamiętaj, że zbyt wiele osób, to zbyt wiele opinii i gustów, dlatego podjęcie decyzji staje się jeszcze trudniejsza. Najlepiej na pierwszą przymiarkę ograniczyć się maksymalnie do dwóch osób, np. do mamy i świadkowej. Zrezygnuj także z zabierania ze sobą małych dzieci. Pociechy bardzo szybko się nudzą, przez co absorbują uwagę Twoich towarzyszy. W takiej sytuacji osoby towarzyszące nie będą w stanie skupić się na pomocy w wyborze Twojej sukni.

9. Bądź otwarta

Nie wolno z góry zakładać, że w jakiejś sukni będzie wyglądało się źle, dopóki się jej nie przymierzy. Czasem bywa, że w poszukiwanym przez nas modelu wyglądamy bardzo niekorzystnie, wówczas dobrze jest zdać się na fachową pomoc stylistki i być otwartą na propozycje. Stylistka to osoba z dużym doświadczeniem, codziennie widzi i doradza wielu kobietom przymierzającym suknie. Często pomysły stylistek są strzałem w dziesiątkę, a suknia, na którą nie zwróciłaś uwagi, wygląda na Tobie bajkowo. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna decyzja co do wyboru sukni zawsze należy do Panny Młodej!

 
 
 
Zapraszamy do odwiedzin w Salonie!