Ubrana zmysłowo, bezkresem szyku i elegancji

Wizyta w salonie sukien ślubnych

Wizyta w salonie

 

Jak przygotować się do mierzenia sukien ślubnych? Poniżej przedstawiamy kilka rad, które sprawią, że wybór tej wyjątkowej kreacji okaże się bardzo przyjemnym i niezapomnianym przeżyciem.

 • Im wcześniej – tym lepiej

  Najlepszy czas na wybór ślubnej kreacji to 6-4 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Zastanawiasz się dlaczego tak wcześnie? Musisz mieć świadomość, że na niektóre koronki lub tkaniny trzeba czekać kilka tygodni lub miesięcy, ponieważ są sprowadzane z Francji, Hiszpanii lub Włoch. W wyjątkowych sytuacjach jest możliwe przygotowanie sukni w krótszym terminie (nawet w ciągu tygodnia), ale należy to ustalić indywidualnie w salonie.
 • Zarezerwuj czas

  Na wizytę w salonie przeznacz minimum godzinę. Wybór sukni, konsultacja ze stylistką, przymiarki i ewentualny dobór dodatków zajmuje trochę czasu. Takich zakupów nie da się zrobić w pośpiechu. Pamiętaj, że warto wcześniej umówić się na spotkanie w salonie. Będziesz mieć wtedy pewność, że poświęcimy Ci odpowiednią ilość czasu, aby przymierzyć i doradzić przy wyborze.
 • Zaufaj stylistce

  Stylistkę potraktuj jak przyjaciółkę. Nie warto ukrywać przed nią ważnych zmian jak na przykład tych dotyczących figury, kompleksów i niedoskonałości, a także ewentualnych ograniczeń finansowych. Stylistka posiada wiedzę, która na pewno pozwoli wyczarować wyśmienite rozwiązanie na Twoje bolączki. Pamiętaj, że zrobimy wszystko, byś tego wyjątkowego dnia prezentowała się olśniewająco i zachwycająco!
 • Makijaż

  Zrezygnuj z mocnego makijażu, który łatwo mógłby zabrudzić mierzone kreacje i postawić Cię w niezręcznej sytuacji. Najwygodniej upiąć włosy – dzięki temu łatwiej będzie Ci mierzyć suknie, oglądać zdobienia na plecach oraz upinać welon lub inne ozdoby na głowę.
 • Higiena

  Miło jest w chwili mierzenia ślubnych kreacji czuć się komfortowo, dlatego jeśli możesz, skorzystaj wcześniej z szybkiego prysznica. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, warto odświeżyć się przy pomocy chusteczek nawilżających.
 • Dezodorant

  Emocje, światła w przymierzalniach, wysokie temperatury - wszystko to powoduje, że w czasie przymiarek będziemy się pocić bardziej niż zazwyczaj, dlatego po odświeżeniu się pamiętaj o użycie dezodorantu.
 • Bielizna

  W przymierzalni prawie przez cały czas będzie towarzyszyła Ci stylistka, która pomoże albo wręcz założy na Ciebie każdą sukienkę, dlatego ważne, abyś w swojej bieliźnie czuła się po prostu komfortowo i świeżo.
 • Osoby towarzyszące

  I tutaj sprawdza się złota zasada – „Im mniej- tym lepiej”. Pamiętaj, że zbyt wiele osób, to zbyt wiele opinii i gustów, dlatego podjęcie decyzji staje się jeszcze trudniejsza. Najlepiej na pierwszą przymiarkę ograniczyć się maksymalnie do dwóch osób, np. do mamy i świadkowej. Zrezygnuj także z zabierania ze sobą małych dzieci. Pociechy bardzo szybko się nudzą, przez co absorbują uwagę Twoich towarzyszy. W takiej sytuacji osoby towarzyszące nie będą w stanie skupić się na pomocy w wyborze Twojej sukni.
 • Bądź otwarta

  Nie wolno z góry zakładać, że w jakiejś sukni będzie wyglądało się źle, dopóki się jej nie przymierzy. Czasem bywa, że w poszukiwanym przez nas modelu wyglądamy bardzo niekorzystnie, wówczas dobrze jest zdać się na fachową pomoc stylistki i być otwartą na propozycje. Stylistka to osoba z dużym doświadczeniem, codziennie widzi i doradza wielu kobietom przymierzającym suknie. Często pomysły stylistek są strzałem w dziesiątkę, a suknia, na którą nie zwróciłaś uwagi, wygląda na Tobie bajkowo. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna decyzja co do wyboru sukni zawsze należy do Panny Młodej!
 
Zapraszamy do odwiedzin w Salonie!
 
 
Go to top

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Bez obsługi ciasteczek działanie strony może być niepoprawne. Dowiedz się więcej.

Czy akceptujesz używanie ciasteczek przez tę stronę?